ОЛЕСЬ
Олесь Ільченко – письменник, живописець, сценарист. Народився в Києві.

Картини Олеся Ільченка зберігаються в приватних колекціях кількох країн Європи – в Швейцарії, Монако, Німеччині, Польщі, Франції та інших.

Читав лекції в Краківському, Женевському і Белградському університетах, виставляв свої фотороботи в Кракові, а живопис – в Берні і Флоренції. Автор тридцяти п’яти книжок для дорослих і дітей (проза, поезія, науково-популярні книги), кількох кіносценаріїв – фільм «Я той, хто є», «Дезидерій. Життя з химерами», «Чорна книга» тощо.

Роман Олеся Ільченка «Місто з химерами» визнаний як «Краща українська книга 2009 року», й він став фіналістом «Книга року ВВС-2010». Роман «Порт Житана» - фіналіст «Книга року ВВС-2020».

Книги Олеся Ільченка – проза і вірші – виходили друком у Великій Британії та Сербії. Поезії О. Ільченка перекладені на англійську (США, Велика Британія), німецьку, французьку, сербську, литовську і російську мови.

Лауреат телепремій ТЕФІ й Телетріумф. Член PEN Україна і кількох творчих спілок. З 2011 року Олесь Ільченко живе і працює в Женеві, Швейцарія.
Захоплюється подорожами і кулінарією. Своє кредо Олесь Ільченко висловив в одній зі своїх поезій: «Землі хочеться бачити більше, ніж дозволяє обрій».
ІЛЬЧЕНКО